Denník N

Ekonomický newsfilter: Euro bude zrejme čoskoro pod hodnotou 1 dolára

Foto -JumpStory
Foto -JumpStory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

po vypovedaní koaličnej zmluvy zo strany SaS zavládlo na politickej scéne ticho. Minister financií Igor Matovič dokonca včera odvolal svoju účasť v jednej z televíznych diskusií, v ktorej sa mal vyjadriť k požiadavke SaS, aby skončil na poste ministra financií.

Diskusie odborníkov k otvoreným témam by však mali pokračovať. Panel expertov Denníka E sa napríklad vyjadril k tomu, na čo by vláda mala použiť dodatočné dve miliardy z budúcoročného výberu daní. Najčastejší odkaz odborníkov je, že s rozdávaním týchto peňazí by boli veľmi opatrní, pretože po dodatočných príjmoch vygenerovaných vďaka inflácii prídu aj mohutné dodatočné výdavky.

Ekonomický newsfilter má dnes 1030 slov, prečítate ho za 4 minúty. Pripravili Oliver Brunovský a Marek Legéň.


1. Euro za pol roka stratilo desať percent 

Euro tento rok stratilo už približne 10 percent a je najslabšie od decembra 2002. Včera sa obchodovalo za približne 1,02 dolára, od začiatku júla jeho hodnota klesla o 2,5 percenta a smeruje k úrovni, pri ktorej sa vyrovná americkému doláru.

Parita oboch mien je pritom vôbec

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie