Denník N

Firemný newsfilter: Volvo môže na Slovensku dlhšie udržať aj U. S. Steel, no OFZ sa scvrkáva na polovicu a Slovalco na pätinu

Košický U. S. Steel. Foto - TASR
Košický U. S. Steel. Foto – TASR

Najskôr dve potešujúce správy. Slovensko bude mať do konca tohto týždňa doplnené svoje zásoby plynu už natoľko, že ho bude mať do konca najbližšej zimy dostatok aj pre všetky svoje energeticky najnáročnejšie fabriky. A ak sa odhodlá zvyšok najsilnejšej vládnej strany OĽaNO k razantnejším krokom, do konca prázdnin by mohol opustiť vládu jej líder, no i najchaotickejší minister Igor Matovič, ktorý neváha dôležité rozhodnutia blokovať len preto, aby popri nich presadil svoje škodlivé osobné vízie. Tvrdošijné odmietanie vyšších cenových kompenzácií pre energeticky najnáročnejšie domáce fabriky je iba jedným príkladom jeho nezodpovedného prístupu.

No firmy po rozbehu inflácie čakajú aj náročné rokovania s odbormi. Nemecké odbory IG Metall chcú pre zamestnancov tamojších fabrík Volkswagenu zvýšenie miezd až o 8 percent.

Všetko ostatné dôležité pre domáce firmy zhrnul Ivan Haluza do 2 300 slov, čo je 10 minút čítania.


1. Príchod Volva môže na Slovensku dlhšie udržať aj U. S. Steel. Z jeho košických oceliarní môžu odoberať Švédi plechy

Americký koncern U. S. Steel nedávno potvrdil, že pre košické oceliarne hľadá spoluinvestora. A v kuloároch sa hovorí aj o tom, že časom by sa mohol z podniku aj úplne stiahnuť. Zdá sa však, že aktuálne zverejnene získanie novej automobilky Volva pre košický región môže odchod koncernu z krajiny oddialiť.

„Sme pripravení

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firemný newsfilter

Nové informácie o slovenských podnikoch sumarizuje každý piatok skúsený firemný reportér Ivan Haluza.

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie