Denník N

Ekonomický newsfilter: Sulík sa pred priemyslom blysol, vyrokoval s Úniou mimoriadne výhodné podmienky o plyne

Minister hospodárstva Richard Sulík počas tlačovej konferencie k aktuálnej situácii s plynom na Slovensku. Foto - TASR
Minister hospodárstva Richard Sulík počas tlačovej konferencie k aktuálnej situácii s plynom na Slovensku. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

aj včera sa vo svete hospodárstva a biznisu diali veľké veci, dôležité bolo najmä rokovanie ministrov hospodárstva a energetiky o spoločnom postupe Únie pri znižovaní spotreby plynu. O tom o chvíľu.

Ešte predtým vás totiž chceme potešiť malým milým príbehom, ako ho v rozhovore so 17-ročným stolárom Radkom Pospíšilom ukázal kolega Karol Sudor. Radek si totiž ako 16-ročný začal vlastnoručne stavať dom, dnes ho má hotový.

Jasné, že to nie je žiadna opulentná vila, ale je to domček, ktorého stavbu s nadšením na diaľku sledovali tisíce ľudí. „Mnohí o dnešnej mladej generácii hovoria, že nevie pracovať rukami, že sa nepohne od počítača. Nebude to s nami také zlé,“ hovorí Radek.

Foto – Instagram Radka Pospíšila: Můj Domeček

Šikovných mladých ľudí potrebuje každá krajina. Aj Slovensko. A veľa nám ich opäť v poslednom čase odchádza.

Ekonomický newsfilter má 1200 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Priemyselníci sa tešia, Slovensko bude mať zrejme na zimu dosť plynu a nebude ním musieť šetriť 

Včerajšie rokovanie príslušných ministrov EÚ o návrhoch Komisie na zníženie spotreby plynu do konca marca o 15 percent sa skončilo pozitívne, pretože 26 štátov (okrem Maďarska) sa dokázalo dohodnúť. A keďže v tejto chvíli nejde o záväznú dohodu, ale iba dobrovoľnú, Maďarsko ju nemohlo zablokovať.

Ministri zároveň vyrokovali mechanizmus pre prípad, že najmenej 5 štátov vyhlási stav pohotovosti a schvália to aj premiéri a prezidenti krajín EÚ. Vtedy sa dohoda stane záväznou.

Čo z toho vyplýva pre Slovensko: 

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie