Denník N

Recenzia brokera eToro – 9 dôvodov prečo obchodovať cez túto platformu

Spoločnosť eToro je populárna platforma na obchodovanie a investovanie. Jej hlavným cieľom je sociálne obchodovanievzdelávanie. Bola založená v Izraeli v roku 2007 a v roku 2013 patrila medzi prvé spoločnosti, ktorá zaradila Bitcoin do zoznamu investičných aktív. Je jedným z najdlhšie fungujúcich online brokerov. Viac o našich skúsenostiach s eToro sa dozviete v tejto recenzií.

Ako popredná platforma umožňuje obchodovanie s akciami, kryptomenami, ropou a zlatom. Užívatelia tiež môžu obchodovať s CFD komoditami, indexami, akciami a množstvom kryptomien.

eToro je regulovaný broker a má viac ako 10 miliónov užívateľov po celom svete.  Funguje na jednoduchom a ľahko použiteľnom rozhraní, sociálnych funkciách, ktoré umožňujú kopírovať iných obchodníkov. Poskytuje množstvo nástrojov na obchodovanie s cennými papiermi.

Upozorňujeme, že používatelia môžu nájsť aj iných brokerov na slovenskom trhu, nie len eToro. Ak hľadáte obchodnú platformu typu „všetko v jednom“ s prístupom k rôznym investičným aktívam, tak si pozrite zoznam najlepších online brokerov uverejnený na stránke finfin.sk.

1. Jednoduchá na používanie

Platforma je navrhnutá tak, aby novým a začínajúcim obchodníkom poskytla jednoduché a ľahko pochopiteľné rozhranie. Spoločnosť je jedinečná a je vhodná hlavne pre nových investorov. Podporuje veľké rozpätie aktív a zároveň si udržuje vysokú reputáciu a dôveryhodnosť. Na rozdiel od iných kryptomenových búrz je možné vybrať svoje kryptoaktíva z platformy bez použitia špeciálnych peňaženiek eToro.

Hoci je platforma eToro výrazne zameraná na drobných investorov, ponúka aj službu obchodovania s maržou, ktorá poskytuje prístup k širokej škále obchodných nástrojov s pákovým efektom (leverage).

2. Kopírovanie úspešných obchodníkov

Funkcia sociálneho obchodovania poskytuje zjednodušený prístup ku kopírovaniu obchodovania, čo umožňuje užívateľom sledovať obchodníkov, monitorovať ich akcie alebo sa rozhodnúť kopírovať ich obchod. K tomuto im pomáha systém eToro CopyTrader. 

Je možné kopírovať obchodníkov s najlepšími výsledkami pre akýkoľvek daný trh, ktorí sú zoradení podľa efektívnosti a ziskovosti. CopyTrader umožňuje užívateľom zvoliť množstvo peňazí, ktoré by chceli investovať, a potom nastaviť obchodný proces na autopilota, ktorý odráža kroky obchodníka, ktorého by ste chceli kopírovať.

3. Vzdelávanie investorov

Okrem nákupu a predaja kryptomien, spoločnosť eToro poskytuje materiály, ktoré pomáhajú novým obchodníkom vzdelávať sainvestovať na tradičných trhoch, forex, ETF, akcie, komodity a veľa iných trhov.

4. Kvalitný zákaznícky servis

Hlavnou výhodou platformy eToro pre nových investorov sú dostupné služby zákazníckej podpory. Spoločnosť poskytuje zákaznícku podporu prostredníctvom live chatu, telefonických tiketov a podpory 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

5. Nízke eToro poplatky

Poplatky brokerov môžu byť komplikované, najmä pre začiatočníkov. Preto je príjemné vidieť, že eToro účtuje jasné a jednoduché poplatky – technicky povedané „spready“ – pri nákupe a predaji aktív.

Dá sa povedať, že poplatky brokera eToro sú vo všeobecnosti nízke. Buď si neúčtujú sprostredkovateľské poplatky ktoré účtujú iní brokeri, alebo účtujú len malú sumu. To znamená, že eToro môžete používať aj v prípade, že obchodujete často, napríklad niekoľkokrát týždenne alebo denne.

6. Zákaznícky servis a bezpečnosť

Používatelia môžu kontaktovať zákaznícky servis eToro prostredníctvom e-mailu alebo online chatu. Zákaznícky servis je pre slovenských investorov dostupný v anglickom jazyku. 

Pokiaľ ide o bezpečnosť, finančné aktíva sú uložené na bankových účtoch poistených Federálnou agentúrou pre poistenie vkladov (FDIC).

Bezpečnostné protokoly pre kryptografiu zahŕňajú offline a online držanie kryptomien, dvojfaktorovú autentifikáciu a najmodernejšie monitorovacie nástroje. Okrem toho žiaden zamestnanec firmy nemôže previesť kryptomeny zákazníkov z offline úložiská (cold-walletu).

Celkovo je eToro jednou z najbezpečnejších obchodných online platforiem a za 14 rokov nezaznamenala žiadny veľký útok hackerov alebo väčšiu negatívnu bezpečnostnú udalosť.

7. Rýchle a nenáročné otvorenie účtu

Otvorenie účtu na eToro trvá len niekoľko minút. Na začiatok musíte zadať používateľské meno, heslo a e-mailovú adresu. Po overení e-mailovej adresy od vás eToro bude vyžadovať, aby ste odpovedali na niekoľko investičných otázok. Tie určia vašu toleranciu k riziku a skúsenosti s obchodovaním. 

Používatelia musia svoje účty aj overiť. Súčasťou procesu je poskytnutie osobných údajov, dokladu totožnosti a doklad potvrdzujúci trvalý pobyt na vami zadanej adrese. Overenie totožnosti môže trvať niekoľko dní.

8. Jednoduchý vklad a výber finančných prostriedkov

Spoločnosť eToro poskytuje obchodníkom širokú škálu rôznych možností vkladov a výberov.

Tieto možnosti zahŕňajú:

  •  Kreditné a debetné karty
  •  PayPal
  •  Skrill
  •  Bankový prevod
  •  Neteller
  •  Elektronicky prevod

Požaduje sa počiatočný minimálny depozit 50 USD. Všetky výbery podliehajú poplatku za výber vo výške 5 USD.

 9. Dobré skúsenosti klientov s eToro

Ako líder v online obchodovaní s viac ako 23 miliónmi používateľov má eToro v porovnaní s konkurenciou pozitívne recenzie. Na stránke Trustpilot, ktorá zbiera recenzie, dosahuje hodnotenia 4,1/5. Recenzie boli zozbierané od viac ako od 11 000 recenzentov.

Záver eToro recenzie

eToro má pevné postavenie ako jedna z najlepších obchodných platforiem pre začiatočníkov a ponúka novým investorom jednoduchý a ľahko pochopiteľný spôsob, ako začať s investovaním.

Nástroje, zdroje vzdelávania a funkcie virtuálneho obchodovania platformy umožňujú novým investorom naučiť sa, ako funguje obchodovanie a investovanie ešte predtým než investujú reálne peniaze.

Aj keď spoločnosť eToro nie je najlepšou platformou na obchodovanie s kryptomenami, obrovské množstvo ďalších aktív podporovaných platformou a pôsobivá štruktúra poplatkov robí z nej jednu zo spoľahlivých platforiem. Viac o eToro brokerovi sa dozviete v tejto recenzií. V recenzií nájdete návod ako sa zaregistrovať a ako si otvoriť účet, výhody a nevýhody a kopec ďalších užitočných informáií o tomto brokerovi.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Dnes na dennike.sk

Ekonomika

Teraz najčítanejšie