Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Sólo akcia SaS s návrhom ústavného dôchodkového zákona hovorí veľa o stave koaličných vzťahov

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Dobrý deň,

Strana SaS sa už necíti ako súčasť koalície, a tak včera bez dohody s partnermi do parlamentu predložila svoj návrh ústavného dôchodkového zákona. Ak by prešiel, bolo by omnoho ťažšie robiť do penzijného systému škodlivé zásahy.

To sa však nestane, pretože je nepredstaviteľné, aby zásady, ako je napríklad menšia penzia pri predčasnom odchode do dôchodku, podporili koaliční či opoziční populisti. Návrh SaS nepočíta ani s rodičovským bonusom, ktorý je, zdá sa, pre konzervatívneho ministra práce Milana Krajniaka natoľko dôležitý, že by preň pokojne obetoval aj druhý pilier dôchodkového sporenia.

Preto neprekvapuje, že Krajniak sa návrhom, ktorý kopíruje odporúčania domácich aj zahraničných expertov, odmieta zaoberať a nazýva ho snahou zatiahnuť hnutie Sme rodina do sporu medzi SaS a OĽaNO.

Ekonomický newsfilter na utorok má 1100 slov, prečítate ho za 4 a pol minúty. Pripravil ho Radoslav Tomek.


1. SaS navrhla vlastný dôchodkový ústavný zákon, Krajniak za tým vidí politické hry

O stave vládnej koalície najlepšie vypovedá včerajšia sólo akcia strany SaS, ktorá do parlamentu predkladá vlastný návrh ústavného zákona o dôchodkoch. Podobný návrh pred rokom dal do pripomienkového konania minister práce Milan Krajniak, no na rokovanie vlády sa ešte nedostal.

Návrh SaS sa podľa straníckeho šéfa Richarda Sulíka

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie