Denník N

Ekonomický newsfilter: Prečo je odchod jedného štátneho analytika taký dôležitý

Dobrý deň,

piatkové stretnutie lídrov koaličných strán neprinieslo žiadnu zmenu, a tak je pravdepodobné, že o dva týždne a dva dni podajú ministri za SaS demisiu. Politici OĽaNO zrejme počítajú s menšinovým vládnutím, to je však podľa šéfa Sme rodina Borisa Kollára nemysliteľné.

Personálnou udalosťou týždňa, aspoň v úzkom kruhu ekonomických profesionálov, bol odchod analytika Tomáša Hellebrandta z ministerstva financií. Ako prvý verejne prehovoril o tom, že vedenie ministerstva pod Igorom Matovičom nemá záujem o odbornú debatu.

Denník E dlhodobo upozorňuje, že v slovenskej hospodárskej politike je priveľa ideológie a bombastických neodskúšaných nápadov a príliš málo dát či kopírovania dobrých skúseností zo zahraničia. Štát si nemôže dovoliť stratiť vzdelaných ľudí, ktorí sú dôležitou líniou obrany proti insitným, populistickým a drahým nápadom, ako bol napríklad rodinný balíček.

Prvý Ekonomický newsfilter týždňa má 1100 slov, prečítate ho za 4 a pol minúty. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Odchod dôležitého analytika vysiela zlý signál o fungovaní ministerstva financií

Nestáva sa často, aby výpoveď štátneho zamestnanca vyvolala taký rozruch, ako to bolo v prípade analytika Útvaru hodnoty za peniaze Tomáša Hellebrandta. Na konci minulého mesiaca sa rozhodol odísť, lebo ministerstvo financií, ktorého je útvar súčasťou, podľa neho prestáva mať

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie