Denník N

Bývalý šéf štátnych železníc chce v Trenčíne stavať vyše 300 bytov. Nahradia starý futbalový štadión Ozety

Schátraný futbalový štadión Ozety majú nahradiť bytové domy. Foto - mesto Trenčín
Schátraný futbalový štadión Ozety majú nahradiť bytové domy. Foto – mesto Trenčín

Výstavba dlhodobo nedostatkových bytov láka mnoho majetnejších ľudí. Platí to aj pre jedného z bývalých top manažérov štátnych železníc, ktorý požíval dôveru ministrov dopravy za vlád Smeru aj Ivety Radičovej. Firma Vladimíra Ľuptáka chce v Trenčíne postaviť šesť bytových domov.

Trenčianska odevná firma Ozeta bola za socialistického Československa takým silným podnikom, že si v meste pod hradom Matúša Čáka mohla dovoliť aj vlastný štadión. No tak ako sa po tlaku lacnejších konkurentov čoraz viac zmenšoval biznis Ozety, postupne upadal aj štadión nesúci jej meno. Teraz má schátraný areál štadióna, na ktorom sa posledné profesionálne zápasy hrali pred 20 rokmi, poslúžiť na nový veľký realitný projekt s názvom Rezidencia Odevná až s takmer 330 bytmi.

Vyplýva to z projektu, ktorý domácim povoľovacím úradom predložila bratislavská firma Nové Zlatovce 1 patriaca stupavskej firme Eurofinance bývalého top manažéra štátnych železničných podnikov z čias vlád Smeru aj Ivety Radičovej Vladimíra Ľuptáka. Ten kedysi pôsobil ako generálny riaditeľ Železníc SR, ktoré spravujú železničné dráhy. No rovnako bol aj najvyššie postaveným manažérom nákladných železníc Železničnej spoločnosti Cargo Slovensko.

Viac o nových bytoch bývalého železničiara       

Dnes na dennike.sk

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie

Zdroj: Gabrielle Ribeiro, Unsplash