Denník N

Vytvoril aplikáciu, cez ktorú investičné fondy spravujú miliardy eur. Po rokoch mimo Slovenska som si uvedomil, že tu nie je až tak zle, hovorí Marek Zámečník

Marek Zámečník - zakladateľ startupu Vestberry. Zdroj - archív Vestberry
Marek Zámečník – zakladateľ startupu Vestberry. Zdroj – archív Vestberry
  • Slovenský startup Vestberry pomáha investičným fondom zbierať, monitorovať, spravovať či analyzovať ich dáta a vytvárať reporty.
  • Momentálne ich platformu využívajú investori na správu 9 miliárd eur a veria im najväčšie európske fondy, ako je napríklad Atomico.
  • Tento rok expandujú na ázijský trh a očakávajú miliónový obrat, budúci rok sa chystajú vstúpiť aj do Spojených štátov.
  • Startup založil Marek Zamečník po skúsenostiach s investičnými fondmi v Malajzii.

Marek Zámečník vyštudoval biznis v Británii na univerzite Oxford Brookes a Manchesterskej univerzite a takisto vo Francúzsku či Dánsku. Tam sa spoznal s investormi, ktorí rozbiehali fond v Kuala Lumpure. „Mal som dosť Európy. Pridal som sa k nim,“ spomína.

Po škole odišiel do juhovýchodnej Ázie, kde získal prvé pracovné skúsenosti s investičnými fondmi v medzinárodnom prostredí. „Bolo cítiť, že Kuala Lumpur je v rozvojovej krajine. Boli tam príležitosti vytvárať nové projekty na zelenej lúke. V portfóliu fondu boli jedinečné aplikácie, ktoré na tom trhu vystupovali samy,” konštatuje.

Prečo zlepšovať Áziu, keď môžem Slovensko

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Startupy

Technológie

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie