Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Slovenský priemysel sa podľa šéfa investičnej skupiny môže pre drahé energie zosypať

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Investujeme iba do toho, čomu veríme. Zverte svoje financie do starostlivosti WOOD & Company


Dobrý deň,

na celoeurópske riešenie problému extrémnych cien energií sa stále čaká. Plán by mal obsahovať aj povinné šetrenie elektrinou a v stredu by ho mala oznámiť šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Toho sa dožaduje aj Ľubomír Šoltýs, spolumajiteľ skupiny Wood & Company, ktoré na Slovensku vlastní viacero priemyselných podnikov či kancelárskych a obchodných centier. V krajine podľa neho hrozí reťazové vypínanie podnikov, nielen tých energeticky najnáročnejších ako Slovalco.

Pre čitateľov, ktorí bývajú v panelákoch, prinášame sedem praktických rád, ako ušetriť na energiách, od Tomáša Grečka. Vedeli ste, napríklad, že pri vyššej vlhkosti je pocitová teplota vyššia ako pri nižšej? A to sa dá zariadiť prístrojom za pár desiatok eur.

Ekonomický newsfilter na utorok má 1000 slov, na prečítanie vám bude stačiť 4 a pol minúty. Pripravil Radoslav Tomek.


1.  Krajniak dáva dôchodkovým správcom málo času na zmenu druhého piliera, hovorí šéf Allianz DSS 

Vláda robí dobre, že chce presunúť úspory sporiteľov z garantovaných dôchodkových fondov do tých rizikovejších, dôchodkovým správcovským spoločnostiam však dáva na to príliš málo času, hovorí šéf Allianz DSS Miroslav Kotov.

V celom druhom pilieri je momentálne majetok za 11,7 miliardy eur a sporí si v ňom 1,74 milióna sporiteľov. V priemere na jedného sporiteľa vychádza suma okolo 6 750 eur. Je to však zavádzajúce číslo

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie