Denník N

Ľudia posielajú tisíce eur na účty podvodníkov a veria, že investujú. Šanca, že im peniaze vrátia, je malá

Foto - JumpStory
Foto – JumpStory
  • Slovenská sporiteľňa upozorňuje na ďalšiu vlnu podvodov, ktoré sa tvária ako investovanie. Ľudia pri nich prichádzajú o tisícky eur.
  • Polícia takéto prípady podvodov preveruje, no úspešnosť ich doriešenia je nízka. Peniaze sa strácajú v zahraničí v spleti prevodov.
  • Ak pošlete peniaze dobrovoľne prevodom na cudzí účet a platbu potvrdíte, banka takúto platbu nemôže zastaviť. 

Slovenská sporiteľňa (SLSP) upozorňuje na ďalšiu vlnu útokov, ktoré sa tvária ako investovanie. Podvodníci sa pri nich snažia dostať k peniazom alebo priamo k prístupu k bankovému účtu ľudí. A ľudia im tisíce, ba aj desaťtisíce eur posielajú.

„Začína sa to reklamou parazitujúcou na domácej alebo svetovej celebrite chváliacou sa zbohatnutím vďaka investovaniu, hovorí šéf bezpečnosti v najväčšej banke na Slovensku Ján Adamovský. Ak na takú reklamu klient klikne a registruje sa, podvodníci ho kontaktujú s ponukou na výhodné investovanie.

Ľudia, ktorých láka vidina vysokého výnosu, pošlú podvodníkovi peniaze priamo na rôzne kryptoburzy alebo mu dajú svoje prístupové heslá, aby urobili obchod cez vzdialený prístup. Peniaze však končia na účte podvodníkov. Napriek tomu, že klientovi ukazujú účet, na ktorom sa hodnota jeho investície vyvíja v súlade s trhom.

Podvodníci sú

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Banky a poisťovne

Investovanie a úvery

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie