Denník N

Ekonomický newsfilter: Štátna správa sa konečne zobudila a rieši, ako energie ušetriť

Ilustračné foto - JumpStory
Ilustračné foto – JumpStory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

dnes by mal znova začať rokovať parlament, podľa prísľubov z minulého týždňa by sa už otvorenie schôdze mohlo podariť.

Je najvyšší čas, pretože hoci na slovenské domácnosti predražené energie ešte tak veľmi nedoľahli, mnohé podniky, samosprávy, školy či nemocnice s nimi už kruto bojujú. Nervozita stúpa a čoraz viac sa hovorí o tom, kde a ako elektrinu, plyn a teplo ušetriť. Škoda, že na niektoré opatrenia je už neskoro.

Včera prišla aj jedna dobrá správa z biznisu. Podľa Hospodárskych novín by mal v Lozorne neďaleko bratislavského Volkswagenu postaviť nový závod nemecký dodávateľský gigant pre automobilky Webasto. Závod by mal kompletizovať batérie do elektromobilov a HN tvrdia, že to signalizuje výrazne väčšie šance na prechod slovenského VW na elektromobilitu. Podľa viacerých zdrojov HN by batérie mali byť pre vlajkové SUV Volkswagenu, Audi a možno aj Porsche. Uvidíme, do akej miery sa tieto informácie potvrdia.

Dnes má Ekonomický newsfilter 1250 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Zajtra chce vláda hovoriť o možnostiach úspor

Po koaličnej kríze, výmene ministrov hospodárstva a rokovaniach o spoločných európskych riešeniach zatiaľ vôbec nie je jasné, po akom  zastropovaní cien energií slovenská vláda siahne.

Isté je však to, že najlepším riešením

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie