Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Pre drahé energie stojí už aj Duslo, na obnovu výroby žiada pomoc od vlády

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Dobrý deň,

včerajšie dianie v parlamente opäť od seba vzdialilo vládne strany a ich bývalého partnera, stranu SaS. Ešte pred schôdzou sa zdalo, že sa oba tábory dohodli na ústupkoch, aby liberáli umožnili schôdzu otvoriť.

Napokon Sme rodina a OĽaNO spoluprácu odmietli a schôdza sa začala vďaka dohode so Smerom. Ten za jej program hlasoval potom, ako sa návrh novely ústavy, ktorý umožní skrátiť volebné obdobie, presunul na úplný začiatok programu. Predseda OĽaNO Igor Matovič to nezabudol komentovať slovami, že Robert Fico dodrží slovo skôr ako šéf liberálov Richard Sulík.

Po tejto epizóde sa už vládna koalícia vonkoncom nemôže spoliehať na podporu SaS v parlamente. A to musí riešiť množstvo akútnych ekonomických problémov, presadiť rozpočet na budúci rok a napríklad reformu dôchodkov.

Už dnes by vláda mala schváliť zvyšovanie platov zdravotníkov, ktoré do Národnej rady pôjde v zrýchlenom konaní. Okrem toho by mala prerokovať dlho odkladané opatrenia na riešenie dôsledkov drahých energií.

Na tie netrpezlivo čakajú domáce podniky. Napríklad Duslo Šala, ktoré sa rozhodlo výrobu zatiaľ neobnoviť po plánovanej odstávke, kým vláda nepríde s primeranou podporou. Šoféri kamiónov a naftových áut sa tak môžu pripraviť na nedostatok AdBlue, dôležitej prísady, ktorú chemička vyrába.

Dnes má Ekonomický newsfilter necelých 1000 slov, prečítate ho za 4 minúty. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Vláda dnes bude rokovať o platoch zdravotníkov 

Mesiac potom, ako ministri financií a zdravotníctva informovali o navrhovanom zvýšení platov pre sestry a lekárov, bude o tomto zámere konečne rokovať vláda. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský na jej dnešné zasadnutie predloží

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie