Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Vláda si urobila prípravu na najhoršie energetické scenáre

Premiér Eduard Heger a minister hospodárstva Karel Hirman po včerajšom rokovaní vlády. Foto - TASR
Premiér Eduard Heger a minister hospodárstva Karel Hirman po včerajšom rokovaní vlády. Foto – TASR

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Dobrý deň,

vláda si včera podľa očakávania začala pripravovať silnejšie nástroje pre prípad, že by sa ani po budúcotýždňovom zasadaní ministrov energetiky EÚ nepodarilo nájsť prijateľné riešenie cien energií. Ako opakovane zdôrazňoval minister hospodárstva Karel Hirman, v tejto chvíli je to len preventívne opatrenie pre možné núdzové situácie.

Včerajšie rokovanie ovplyvnilo aj ranné rozhodnutie Vladimira Putina o mobilizácii a Putinove vyhrážky, že použije „všetky prostriedky, ktoré majú k dispozícii“. Politici v EÚ ho vzápätí odsúdili ako pokus o ďalšie zvyšovanie napätia, trhy však Putinovi znova zdvihli predtým klesajúce ceny ropy aj plynu.

No zareagovali aj ruskí občania – okamžite sa vypredali letenky do krajín, kam ešte Rusi môžu voľne cestovať, a zahltili sa aj hraničné priechody vrátane ciest do Mongolska. Do večera polícia na protestoch proti mobilizácii najmä v Petrohrade a Moskve zadržala vyše tisíc ľudí.

Všetko dôležité sme dnes zhrnuli do 1300 slov, venujte nám 5 a pol minúty. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Ceny energií včera znova poskočili nahor, vláda si chystá nástroje na najhoršie scenáre

Po ranných mobilizačných rečiach z Ruska sa včera dopoludnia znova začali rýchlo zvyšovať nielen ceny ropy a plynu, ale aj

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie