Denník N

Štátna zbrojovka má problém s miliónovým strojom, ktorý potrebuje na výrobu húfnic pre Ukrajinu

Miroslav Sim (vľavo) je jedným z mála nominantov bývalej vlády, ktorý v dôležitej funkcii prežil aj striedanie garnitúr. Vpravo je frézovačka FPT-RONIN EVO, o ktorú sa vedie súdny spor. Foto - N/FPT Industrie
Miroslav Sim (vľavo) je jedným z mála nominantov bývalej vlády, ktorý v dôležitej funkcii prežil aj striedanie garnitúr. Vpravo je frézovačka FPT-RONIN EVO, o ktorú sa vedie súdny spor. Foto – N/FPT Industrie

Podnikateľ sa dostal do exekúcie pre spor s manažérom firmy ZTS – Špeciál, ktorý je krytý končiacim ministrom obrany Naďom.

Podnikateľ Radoslav Kotrík vyhral pred tromi rokmi tender, ktorý jeho firmu napokon priviedol do existenčných problémov. Od štátnej zbrojovky ZTS – Špeciál z Dubnice nad Váhom získal objednávku na frézovacie zariadenie v hodnote 1,2 milióna. Tá umožňuje veľmi presné obrábanie kovových výrobkov.

Kotrík ako zástupca talianskeho výrobcu FPT Industries stroj dodal a nainštaloval, následne sa však dostal do sporu s riaditeľom zbrojovky, štátnym manažérom Miroslavom Simom. Ten má podporu ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO).

Kotríkovi nevyplatili poslednú splátku 240-tisíc eur. Štátna firma to zdôvodnila tým, že zariadenie síce dodal, ale nesprevádzkoval. Na jej návrh Kotríková firma MDTC skončila na sedem mesiacov v exekúcii, ktorú zrušil až odvolací súd.

„Štátni manažéri ma priviedli takmer do krachu. Sedem mesiacov som

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Jaroslav Naď

Obchod

Vojenské nákupy

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie