Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Premiér Heger sa ide pokúsiť o nemožné

Igor Matovič a Eduard Heger. Foto - TASR
Igor Matovič a Eduard Heger. Foto – TASR

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Dobrý deň,

o štátnom rozpočte na budúci rok dnes bude rokovať Hospodárska a sociálna rada a možno aj vláda.

Minister financií Igor Matovič to, zdá sa, pokladá viac-menej za formalitu, súdiac podľa reakcie jeho úradu na námietky rezortu zdravotníctva a ľudí z odvetvia, že pre nich je návrh rozpočtu neprijateľný.

Premiér Eduard Heger bol včera o čosi zmierlivejší, v podcaste tvrdil Monike Tódovej, že až teraz sa o rozpočte rozbieha verejná diskusia.

Vláda napokon zrejme bude musieť ustúpiť aj v malichernom spore so stranou SaS, ktorá žiada detailnejšie rozpracovanie návrhu na zvýšenie tohtoročného rozpočtu o poldruha miliardy, aby sa daňové nadpríjmy dali použiť na pomoc firmám, verejnému sektoru a domácnostiam. Musí to urobiť, pretože parlament je bez hlasov SaS do 18. októbra zablokovaný.

Ekonomický newsfilter má dnes 1400 slov, na jeho prečítanie potrebujete necelých 6 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Schyľuje sa k dramatickému súboju o rozpočet a moc

Premiér Heger včera povedal, že o podpore budúcoročného štátneho rozpočtu chce rokovať s SaS a ďalšími bývalými poslancami koalície Tomášom Valáškom a Miroslavom Kollárom. Tarabovci pre neho nie sú partnermi na rokovanie a on zároveň podporuje deväťčlennú občianskodemokratickú platformu v hnutí OĽaNO, ktorá takisto žiada hľadanie dohody s bývalými koaličnými partnermi, a nie s ľuďmi, ktorí sa do politiky vyviezli výťahom s fašistami.

Včerajší deň však zároveň ukázal, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie