Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Európska komisia si netrúfla navrhnúť pevné stropy na ceny plynu

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Dobrý deň,

strana SaS včera odblokovala parlament, ktorý s jej hlasmi následne schválil aktualizovaný štátny rozpočet na tento rok. Stačilo málo: vyhovieť požiadavke sulíkovcov a do zákona dopísať, na čo sa dodatočná jeden a pol miliarda príjmov použije.

Samozrejme, neznamená to, že liberáli pomôžu svojim bývalým koaličným partnerom presadiť aj ďalšie zákony. Igor Matovič sa bude musieť omnoho viac namáhať, aby ich presvedčil, nech podporia rozpočet na rok 2023.

Z Bruselu dostala včera vláda zmiešané správy. Vláda bude môcť na pomoc s drahými energiami využiť nevyčerpané eurofondy, ale Európska komisia nenavrhla pevné cenové stropy na plyn, ktoré žiadalo Slovensko a ďalšie krajiny. Spolu s ďalšími opatreniami je len za zavedenie cenového koridoru, ktorý by mal limitovať prudké cenové výkyvy na burzách.

Ekonomický newsfilter má dnes 1300 slov, prečítate ho za 6 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Európska komisia navrhuje pohyblivé cenové stropy pre plyn, aj jeho spoločný nákup

Európska komisia dva dni pred začiatkom samitu lídrov Európskej únie predstavila balík opatrení na zníženie cien plynu. Neobsahuje však pevný cenový strop na všetok plyn dovážaný do EÚ, ktorý požadovala viac ako polovica členských krajín vrátane Slovenska.

Namiesto neho by sa iba zaviedol pohyblivý strop na kľúčovej holandskej burze TTF, ktorý by limitoval denné pohyby cien plynu.

Okrem toho Komisia pripravila aj

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie