Denník N

Ekonomický newsfilter: V budúcom roku môžu byť ceny elektriny ešte vyššie ako v tomto

Ilustračné foto - SSD
Ilustračné foto – SSD

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

dnes by vláda mala zverejniť, aká je jej predstava o nových cenách elektriny pre podniky v budúcom roku. Rokovať má hospodárska a sociálna rada, teda vláda, odbory, zamestnávatelia a samosprávy. Včera večer koaličná rada rokovala aj o cenách energií pre domácnosti, tie by mali vedieť, aké budú nové ceny energií, zrejme na budúci týždeň.

Cez víkend nabehol na minimálny kontrolovaný výkon tretí blok Mochoviec, čiže sa v ňom spustila jadrová štiepna reakcia. Ak budú komplexné skúšky v poriadku, výkon bloku sa začne zvyšovať, pri dosiahnutí 20 percent elektráreň pripoja do elektrizačnej sústavy a v januári by už mala bežať na plný výkon. Vtedy by Slovensko malo byť vo výrobe elektriny konečne sebestačné.

Prvý Ekonomický newsfilter v novom týždni má 1290 slov, prečítate ho za 5 a pol minúty. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Analytici varujú, že pokles cien elektriny na európskom trhu nemusí trvať dlho

Relatívne priaznivý aktuálny cenový vývoj na trhu s elektrinou môžu na jar skomplikovať vy

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie