Denník N

Ekonomický newsfilter: Hekerský útok už iba dorazil nefunkčný parlament

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Dobrý deň,

v slovenskom parlamente bolo včera pusto aj pred tým, ako naň zaútočili hekeri. Za dôležité ekonomické zákony by teda zrejme aj tak nemal kto hlasovať – poslanci sa buď venovali predvolebnej kampani, alebo Hegerovu vládu z princípu nepodporujú, lebo sú v opozícii.

Koalícii hekeri svojím spôsobom aj pomohli, lebo mohla presunúť rokovanie na 8. novembra bez toho, aby musela priznať, že nemá poslancov.

Ďalšia možnosť bola, že by sa hlasovalo a dopadlo by to fiaskom. Potom by Hegerova vláda sotva dokázala presadiť tieto zmeny tak, aby platili od začiatku budúceho roka.

Dnešný Ekonomický newsfilter má necelých 1300 slov, prečítate ho za približne 5 minút. Pripravil Ján Kováč.


1. Dôležité ekonomické zákony sa odkladajú o takmer dva týždne

Správy o hekerskom útoku na slovenský parlament treba brať vážne, lebo v rovnakom čase

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie