Denník N

Ekonomický newsfilter: Fed naznačil, že úrokové sadzby pôjdu vyššie, než sa čakalo, odniesli si to akcie 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

najdôležitejšou ekonomickou udalosťou včerajška bolo menovopolitické zasadanie najdôležitejšej centrálnej banky sveta, amerického Fedu. Skončilo sa podľa očakávaní štvrtým zdvihnutím úrokových sadzieb o trištvrte percentného bodu po sebe. Šéf centrálnej banky Jerome Powell však trhy nepotešil, keď povedal, že úroky budú musieť vzrásť viac, než si myslel v septembri. Americké akcie stratili 2,5 percenta.

Zaujímavé správy prišli z domáceho realitného trhu. Index ponukových cien bytov a rodinných domov zostavovaný Národnou bankou Slovenska v treťom štvrťroku rástol najpomalších tempom za skoro tri roky. Podľa analytikov to znamená, že na trhu nastal zvrat a ceny nehnuteľností môžu v najbližších štvrťrokoch zaznamenať aj malý pokles.

Ekonomický newsfilter má dnes 1250 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Štvrťmiliardová investícia Ziegler v Rimavskej Sobote je asi stratená

Chudobnému gemersko-malohontskému regiónu mala pomôcť štvrťmiliardová investícia nemeckej firmy Ziegler, ktorú ohlásil vlani v lete vtedajší minister hospodárstva Richard Sulík. Dnes to vyzerá tak, že z fabriky na spracovanie dreva pravdepodobne nič nebude.

Pred viac ako rokom Sulík spoločne s manažérom firmy oznámil, že Ziegler pri Rimavskej Sobote za 255 miliónov eur vybuduje závod na výrobu dielcov pre drevodomy, v ktorom nájde prácu

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie