Denník N

Sulík prilákal Volvo, firma političky z jeho SaS už preň chystá sklady za 200 miliónov, aj keď tá to spätne popiera

Lenka Jakubčová pred poslednými parlamentnými voľbami. Foto - SaS
Lenka Jakubčová pred poslednými parlamentnými voľbami. Foto – SaS
  • Každá nová automobilka okolo seba vytvára aj veľkú sieť subdodávateľov a iných obslužných firiem. Už teraz to platí aj pre novú východoslovenskú fabriku švédskeho Volva.
  • Politička SaS tu chystá veľký logistický park za 200 miliónov. Odmieta, že by pri tom využila aj interné informácie a konexie od predsedu svojej strany Richarda Sulíka, ktorý sem Volvo prilákal ešte ako minister hospodárstva.
  • Spätne dokonca odmieta prepájanie logistických skladov s Volvom, aj keď predložený zámer o ňom hovorí jednoznačne.
  • Akúkoľvek spoluprácu na logistickom projekte svojej členky odmieta aj šéf SaS.

Švédske Volvo podpísalo so slovenskou vládou dohodu o výstavbe svojej automobilky vo Valalikoch pri Košiciach iba začiatkom letných prázdnin, no už teraz sa okolo nej začínajú chystať aj ďalšie veľké investície. Juhozápadne od Košíc, iba polhodinu cesty autom od Volva, má vzniknúť veľký logistický park.

Taký veľký, s akými sa stretávame skôr iba pri diaľniciach v regióne západného Slovenska, kde sa doteraz usídľovalo najviac investorov.

Park má stáť od 200 do 230 miliónov eur a ponúkne až šesť veľkých logistických hál, ktorými bude môcť každoročne prejsť až 500-tisíc ton tovarov. Postaviť ho chcú pri obci Mokrance v okrese Košice-okolie.

Projekt na vybudovanie parku, ktorý už dostali domáce povoľovacie úrady, predkladá bratislavská firma LPL Advisory, ktorú cez ďalšiu firmu ACS Advisory ovláda advokátska kancelária bratislavskej právničky Lenky Jakubčovej. Tá je zároveň aj členkou strany SaS a v

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Automobilový priemysel

Firmy

Richard Sulík

Ekonomika

Teraz najčítanejšie