Denník N

Ekonomický newsfilter: Zlé správy pre veriteľov Arcy – aj pôvodne ziskové firmy sú už v mínuse

Jedna z dvoch biomasových elektrární Arcy. Foto - Lesoochranárske združenie VLK
Jedna z dvoch biomasových elektrární Arcy. Foto – Lesoochranárske združenie VLK

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

Richardovi Sulíkovi sa včera podaril bonmot: „Namiesto toho, aby sa starali o lekárov, starajú sa o vlekárov,“ kritizoval návrh Sme rodina na zníženie DPH pre vleky, lanovky, akvaparky a ďalšie športové zariadenia.

Návrh sa pripravuje napriek tomu, že už dlho najhlasnejšie žiada zníženie DPH najmä gastrosektor.

Od utorka sa v parlamente dejú bizarné manévre, nezávislý (predtým koaličný) poslanec Miroslav Kollár o tom v utorok na sociálnej sieti napísal: „Dnes 223 hlasovaní. Nemyslím, že niekedy v dejinách zažil parlament taký deň. Hodnotenie nechám na ctenej verejnosti.“

Predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý vlastní aj lyžiarske stredisko Donovaly, však tvrdí, že politické strany k hlasovaniu pristupujú „veľmi zodpovedne. Na klube prechádzame každé jedno hlasovanie a dohodneme sa“, povedal.

Dva chaotické dni v parlamente však ukazujú ešte jednu podstatnú vec – väčšinu dnes ovláda práve Boris Kollár a vie (si) zabezpečiť dostatok hlasov, aby dal sebe a Igorovi Matovičovi schváliť čokoľvek, čo im vyhovuje.

Ekonomický newsfilter má 1250 slov, venujte mu 5 minút. Pripravili Oliver Brunovský a Marek Legéň.


1. Arce sa do strát prepadli aj predtým prosperujúce firmy

Biznis zadlženej investičnej skupiny Arca je v čoraz horšej forme. Najnovšie sa v stratách ocitli aj jej donedávna vysoko ziskové energetické firmy. Elektrárne na biomasu v Bardejove a Topoľčanoch z

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie