Denník N

Ekonomický newsfilter: Matovič nesklamal – týždeň pred hroziacim odchodom lekárov prišiel s úplne novou ponukou

Minister financií Igor Matovič a premiér Eduard Heger. Foto - TASR
Minister financií Igor Matovič a premiér Eduard Heger. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

Európsky parlament včera konečne schválil rezolúciu označujúcu Rusko za teroristický štát. Je to málo v porovnaní s tým, ako Rusko nivočí Ukrajinu. No je to možno začiatok procesu, po ktorom si jedna veľká krajina nebude môcť dovoliť beztrestne siahať na to, čo jej nepatrí. Ani keby bola akokoľvek silná.

Doma to ešte včera ráno vyzeralo tak, že k dohode vlády s lekárskymi odbormi chýba iba krôčik. Cez deň sa však vyjednávanie znova zaseklo, každá zo strán opäť obviňovala protivníkov z neochoty dohodnúť sa, až nakoniec minister financií Igor Matovič ako mnohokrát predtým prišiel na poslednú chvíľu s novým nápadom.

Do konca novembra, keď uplynú výpovedné lehoty 2100 lekárom, zostáva už iba 6 dní. Snažte sa zostať zdraví.

Na Ekonomický newsfilter sme dnes potrebovali 1200 slov, prečítate si ho za 5 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Rokovania lekárskych odborárov s vládou opäť uviazli

Vláda s lekármi včera nakoniec nerokovala. Čakala vraj do 12. hodiny odpoveď od odborárov, či prijímajú ponuku týkajúcu sa platov. Odborári zasa očakávali vyjadrenie, či vláda súhlasí s ostatnými bodmi okrem platov.

Popoludní premiér Eduard Heger v spoločnosti Matoviča a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského oznámil, že k dohode zatiaľ nedošlo. Odborári vraj prišli s dodatočnými platovými požiadavkami, ktoré by znamenali ďalších 70 miliónov eur.

Šéf odborárov Peter Visolajský následne odmietol, že by

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie