Denník N

Ekonomický newsfilter: Pripravme sa na druhú vlnu energetickej krízy

Ilustračné foto – TASR
Ilustračné foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Váš technologický partner VNET je tu pre vás viac ako 20 rokov. Poďme robiť biznis spolu.

Dobrý deň,

včerajšie schválenie dane z nadmerných ziskov elektrární a ďalších dôležitých opatrení sa vláde ešte bude hodiť, lebo európska energetická kríza sa zďaleka neskončila.

Práve naopak. S chladnejším počasím sa trhové ceny elektriny za mesiac strojnásobili a analytici varujú, že na prelome januára a februára jej môže mať kontinent nedostatok.

Koaličná rada sa v pondelok prvýkrát zaoberala prípadnými predčasnými voľbami, píše Miro Kern. Včera to však pre vládne zoskupenie vyzeralo v parlamente priam idylicky. Prešlo všetko, vrátane nižšej dane z pridanej hodnoty pre športoviská a gastro, ktorej sa v zhrnutí včerajšieho diania v ekonomike tiež podrobne venujeme.

Ekonomický newsfilter má dnes približne 1400 slov, prečítate ho za 6 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Európska energetická kríza sa neskončila

Každý, koho upokojili jesenné správy o plných plynových zásobníkoch a prudkom poklese cien na energetických trhoch, by sa mal pozrieť na to, čo sa v posledných dňoch deje na burzách. Európska energetická kríza neslabne, naopak, na kontinent sa valí ďalšia vlna zdražovania plynu a elektriny.

Prudké ochladenie v kombinácii so slabým vetrom spôsobili, že cena elektriny na nemeckom spotovom trhu sa za mesiac viac ako

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie