Denník N

Ekonomický newsfilter: Pripravme sa na druhú vlnu energetickej krízy

Ilustračné foto – TASR
Ilustračné foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

včerajšie schválenie dane z nadmerných ziskov elektrární a ďalších dôležitých opatrení sa vláde ešte bude hodiť, lebo európska energetická kríza sa zďaleka neskončila.

Práve naopak. S chladnejším počasím sa trhové ceny elektriny za mesiac strojnásobili a analytici varujú, že na prelome januára a februára jej môže mať kontinent nedostatok.

Koaličná rada sa v pondelok prvýkrát zaoberala prípadnými predčasnými voľbami, píše Miro Kern. Včera to však pre vládne zoskupenie vyzeralo v parlamente priam idylicky. Prešlo všetko, vrátane nižšej dane z pridanej hodnoty pre športoviská a gastro, ktorej sa v zhrnutí včerajšieho diania v ekonomike tiež podrobne venujeme.

Ekonomický newsfilter má dnes približne 1400 slov, prečítate ho za 6 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Európska energetická kríza sa neskončila

Každý, koho upokojili jesenné správy o plných plynových zásobníkoch a prudkom poklese cien na energetických trhoch, by sa mal pozrieť na to, čo sa v posledných dňoch deje na burzách. Európska energetická kríza neslabne, naopak, na kontinent sa valí ďalšia vlna zdražovania plynu a elektriny.

Prudké ochladenie v kombinácii so slabým vetrom spôsobili, že cena elektriny na nemeckom spotovom trhu sa za mesiac viac ako

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie