Denník N

Ekonomický newsfilter: Nemáme ani 10-tisíc elektromobilov, malo ich byť už šesťkrát toľko

Elektromobily emisie znižujú. Syntetické palivá sú iba emisne neutrálne Ilustračné foto - TASR/AP
Elektromobily emisie znižujú. Syntetické palivá sú iba emisne neutrálne Ilustračné foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

do konca januára by sme mali vedieť, či budeme mať predčasné voľby alebo úradnícku vládu. Povedala to včera prezidentka Zuzana Čaputová s tým, že preferuje predčasné voľby v prvej polovici roka.

Poverená vláda by podľa nej mala vládnuť len nevyhnutný čas. Slovensko potrebuje čo najrýchlejšie vyriešenie vnútropolitickej krízy a skoré voľby sú dôležité aj pre prípravu štátneho rozpočtu.

Predstavitelia pôvodnej koalície sa včera stretli a najmä podľa vyjadrení zástupcov OĽaNO to skôr vyzerá na termín predčasných volieb 30. septembra.

Politici o tom na verejnosti nehovoria, no skrytým dôvodom na naťahovanie času môže byť aj letný termín vyplácania štvrtej časti finančného príspevku za voľby.

Septembrový termín volieb by ešte prezidentka akceptovala, ponechala by dovtedy aj poverenie vláde Eduarda Hegera. Ak by sa však politici na voľbách nedohodli alebo by Hegerov kabinet zásadne zlyhal, prezidentka vymenuje úradnícku vládu.

Dnes má Ekonomický newsfilter 1220 slov, budete naň potrebovať 5 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Ako to bolo a ako to bude so zálohovými platbami za energie

Pondelkové rozhodnutie vlády, ktorým poverený kabinet Eduarda Hegera urobil poriadok s vysokými zálohovými platbami a zvýšil kompenzácie, upokojilo situáciu v malých a stredných podnikoch a u ďalších podobných odberateľov so spotrebou elektriny do 30 MWh ročne.

Dnes by mal prísť rad

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie