Denník N

Ekonomický newsfilter: Zdravotnú poisťovňu v ére Smeru presťahovali za 600-tisícový úplatok, myslí si polícia

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Dobrý deň,

pád Hegerovej vlády by sa mal dnes zavŕšiť v parlamente schválením termínu predčasných volieb.

Bývalí koaliční partneri sú dohodnutí na septembri, ale pri ich nevyspytateľnosti človek nikdy nevie, ako to dopadne. Napríklad SaS ešte aj včera zvažovala, či podporí májový alebo júnový dátum, ktoré navrhuje opozícia. Rizikom neskoršieho termínu je ešte viac populizmu zo strany všetkých parlamentných strán. Bez funkčnej vlády a koalície nebudú mať žiadnu brzdu a príprava zákonov sa ľahko môže zmeniť na predvolebnú kampaň.

Parlament bude ešte doťahovať a upravovať viaceré zmeny z minulého roka, napríklad špeciálne dane pre energetické firmy.

Ekonomický newsfilter má približne 1200 slov, venujte mu 5 minút. Pripravili ho Ján Kováč a Tomáš Grečko.


1. Eset dosiahol rekordný zisk a ďalej rastie

Najúspešnejšia slovenská softvérová firma Eset rastie aj v ťažkých rokoch. Tento rok by jej tržby mali prekročiť 700 miliónov eur, odhaduje v rozhovore pre Denník E spolumajiteľ a generálny riaditeľ firmy Richard Marko.

Krízy, ktorými Eset prechádza, mu v niečom pomáhajú a v niečom aj škodia. Celkový výsledok je však taký, že rastie.

Čím si prechádza Eset:

  • Pandémia spôsobila, že niektorým zákazníkom Esetu sa prestalo dariť. Na druhej strane však práca z domu zvýšila záujem o počítače a ochranné programy, čo zase firme pomohlo.
  • Vojna na Ukrajine pripravila Eset o biznis vo východnej Európe. Z Ruska a Bieloruska sa úplne stiahol, čím prišiel o ročné tržby 15 – 20 miliónov eur. Na ukrajinskom trhu prišiel o tretinu obratu. Na druhej

    Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie