Denník N

Ekonomický newsfilter: Obavy z novej globálnej finančnej krízy slabnú, akcie bánk opäť rastú

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

krach americkej Silicon Valley Bank (SVB) bol aj včera jednou z kľúčových tém na finančných trhoch. Po pondelkovej panike, keď padali akcie bánk v USA aj Európe, sa včera situácia otočila. Obavy investorov z novej globálnej finančnej krízy sa po zásahoch a ubezpečeniach americkej vlády rozptýlili.

Slováci sa nemusia báť, že aj k nám dorazí cunami ako po krachu Lehman Brothers v roku 2008. Navyše európske banky sú omnoho lepšie regulované ako americké, najmä tie regionálne, ku ktorým patrila aj SVB.

Ekonomický newsfilter má približne 1000 slov, prečítate ho za 4 minúty. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Finančné trhy sa po panike z krachu SVB upokojujú

Situácia na finančných trhoch sa po pondelkovej panike spôsobenej krachom americkej Silicon Valley Bank upokojila. Zisky si pripísali všetky kľúčové európske indexy a americký S&P 500 vystúpal počas dňa skoro o 2 percentá, aj keď v poobednom obchodovaní časť ziskov stratil. Rástli aj ceny bankových akcií, ktoré boli v predošlých dňoch pod silným tlakom.

Vyzerá to tak, že plnohodnotná banková kríza, aká vypukla po páde Lehman Brothers v roku 2008, teraz nehrozí. Aj významní slovenskí ekonómovia pre Denník E hovoria, že menšie

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie