Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Zelený newsfilter: Vedci zverejnia posledný diel o tom, ako bude vyzerať naozajstné Last of Us

Nástroj umelej inteligencie Midjourney vygeneroval scénu zo seriálu The Last of Us, keby ústrednou témou nebola zombie apokalypsa, ale klimatická katastrofa. Všetky verzie vizualizácie boli bez ľudí. Ilustrácia - T. G. s Midjourney
Nástroj umelej inteligencie Midjourney vygeneroval scénu zo seriálu The Last of Us, keby ústrednou témou nebola zombie apokalypsa, ale klimatická katastrofa. Všetky verzie vizualizácie boli bez ľudí. Ilustrácia – T. G. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V pondelok zverejnia vedci z Medzivládneho panelu o zmene klímy poslednú hodnotiacu správu, ktorá je súčasťou niekoľkoročného úsilia zmapovať klimatickú zmenu, jej dôsledky pre ľudskú civilizáciu a možnosti na zvrátenie katastrofy. Zhrnú v nej poznatky, ktoré v posledných rokoch zverejňovali pracovné skupiny. Šikovný sci-fi spisovateľ by nemal problém poskladať z nich sofistikovaný apokalyptický horor aspoň na úrovni seriálu The Last of Us. Smutné na tom je, že tentokrát nepôjde o fikciu, ale o diagnózu. A pacientom je každý z nás.

V dnešnom Zelenom newsfiltri sa v úvode pozrieme na to, čo vlastne vedci zverejňovaním správ o klimatickej zmene dosiahli a čo očakávať od „poslednej epizódy prvej série“.

Zelený newsfilter má 1 300 slov, ktoré prečítate za 6 minút. K dispozícii je aj ako podcast pre predplatiteľov. Nájdete ho v aplikácii Denníka N alebo na webe v hornej časti newsfiltra.


1. Načo je celé to vedecké „strašenie“ vlastne dobré

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ochrana prírody

Príroda

Zelený newsfilter

Životné prostredie

Ekonomika, Slovensko, Veda

Teraz najčítanejšie