Denník N

Ekonomický newsfilter: Poslanci opäť ukázali, že im na miliardách z plánu obnovy nezáleží

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

aj včera parlament pokračoval v potápaní stoviek miliónov z plánu obnovy. O jednom z dvoch zákonov dôležitých na uvoľnenie európskych peňazí sa pre zjavný nedostatok podpory nehlasovalo, ďalší neprešiel prvým čítaním.

Parlament sa namiesto reálnej hrozby, že prídeme o takmer dve miliardy, radšej zaoberal tou vymyslenou – LGBTI ideológiou.  Bezpečnou väčšinou do druhého čítania posunul zákon o rodných číslach, ktorý stigmatizuje ľudí po tranzícii.

Aj to dokazuje, že od 150 zástupcov národa na hradnom kopci sa až do septembra ťažko dajú očakávať zmeny, ktoré posunú krajinu dopredu.

Ekonomický newsfilter má dnes 1100 slov, prečítate ho za 4 a pol minúty. Pripravil Radoslav Tomek.


1.  Plán obnovy dostal ďalšiu ranu

Aj včera sa v parlamente topili zákony, ktorých prijatie je dôležité na vyplatenie stámiliónov z európskeho plánu obnovy.

Poslanci neposunuli do druhého čítania novelu zákona o pláne obnovy a o školskom zákone, ktorý zavádza právo na umiestnenie dieťaťa v škôlke, sa pre istotu ani nehlasovalo. Lebo bolo jasné, že preň nie je podpora.

Oba zákony boli súčasťou podmienok – takzvaných míľnikov – ktoré musí Slovensko splniť, aby mohlo žiadať o postupné platby z európskeho plánu obnovu. Zatiaľ patrí medzi tie lepšie krajiny EÚ v jeho čerpaní, dnes by mala prísť z Bruselu už druhá platba, ale to sa už čoskoro môže zmeniť.

Už minulý týždeň parlament v prvom čítaní zamietol

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Nemocnica Rázsochy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie