Denník N

Posun pri tuneli Višňové: ÚVO vyriešil ďalšiu z námietok v súťaži o technológie

Výstavba tunela Višňové. Archívne foto N - Tomáš Benedikovič
Výstavba tunela Višňové. Archívne foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Úrad pre verejné obstarávanie vyriešil námietku v súťaži o dôležité technológie pre tunel Višňové.
  • Čaká sa, že diaľničiari teraz vyhodnotia ponuky od súťažiacich.
  • Potom však ešte môžu prísť ďalšie námietky, upozorňuje právnik. 

Diaľničiari sa posunuli o krok bližšie k dostavbe tunela Višňové. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) doriešil ďalšiu z námietok, ktorá sa objavila v súťaži o dodávku technológií pre problematický tunel. Ten bude súčasťou diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala medzi Žilinou a Martinom.

Čiernou sú hotové úseky diaľnic, červenou rozostavané, modrou plánované. Oranžovou farbou sú úseky dostavané od roku 2017.

Hladký priebeh súťaže o tunelové technológie, ako je napríklad osvetlenie, je pritom kľúčový. Ich dodávka a osadenie môže trvať aj dva roky a bez nich by sa šoféri na 7,5-kilometrový tunel mohli iba z diaľky pozerať, aj keby bola hrubá stavba hotová.

Preto

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Diaľnice a cesty

Doprava

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie