Denník N

Graf dňa: Investori potrestali Teslu za znižovanie cien, Musk prišiel za deň o viac než 12 miliárd dolárov

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Akcie automobilky Tesla vo štvrtok stratili skoro 10 percent po tom, ako Elon Musk predpovedal ďalšie znižovanie cien jej modelov.
  • Muskov majetok sa v dôsledku pohybov akcií podľa rebríčka miliardárov agentúry Bloomberg prepadol o 12,6 miliardy dolárov.

Elon Musk nemal práve najlepší týždeň. Vesmírnej spoločnosti SpaceX vybuchla raketa, na Twitteri, ktorý nedávno kúpil, sa rozmohla opozícia voči plateným účtom a utrpela aj najhodnotnejšia časť jeho impéria, automobilka Tesla.

Hodnota jej akcií vo štvrtok poklesla o skoro 10 percent na 162,99 dolára, čo spôsobilo, že sa Muskov majetok prepadol o 12,6 miliardy dolárov na necelých 164 miliárd, ukazuje Graf dňa. Excentrický miliardár sa však stále bezpečne drží na druhom mieste rebríčka najbohatších ľudí sveta po Bernardovi Arnaultovi, majiteľovi luxusného konglomerátu LVMH, ktorého majetok Bloomberg odhaduje na 211 miliárd dolárov, a pred

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Automobilový priemysel

Budúcnosť automobilov

Graf dňa

Investovanie a úvery

Ekonomika

Teraz najčítanejšie