Denník N

Zelený newsfilter: Čo nesedí na Sulíkovom boji za autá so spaľovacími motormi

Za zmiernenie zákazu predaja nových áut so spaľovacími motormi lobujú najviac spomedzi automobiliek výrobcovia luxusných športiakov. Ilustračné foto - JumpStory
Za zmiernenie zákazu predaja nových áut so spaľovacími motormi lobujú najviac spomedzi automobiliek výrobcovia luxusných športiakov. Ilustračné foto – JumpStory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Do predčasných parlamentných volieb ostáva menej než pol roka a pomaly začína byť jasné, na čom strany plánujú stavať svoju predvolebnú kampaň.

Strana Richarda Sulíka v nej prekvapila nielen krikľavo-kontrastným vizuálom, ale aj témou, ktorá je už mesiac uzavretá – spochybňovaním celoeurópskeho „zákazu“ predaja nových áut so spaľovacími motormi od roku 2035.

Strana SaS poslala list prezidentke Zuzane Čaputovej, v ktorom sa sťažuje, že zástupca Slovenska hlasoval v Bruseli za zákaz, hoci parlamentný výbor pre európske záležitosti ho zaväzoval hlasovať proti.

Na tom, že SaS si osvojila tému dopravy, nie je nič zlé – slovenskí motoristi majú oprávnené obavy, či budú elektromobily dostupné, či bude dosť nabíjačiek aj na sídliskách alebo či sa verejná doprava zvládne postarať o ľudí bez auta.

No to, ako o konci spaľovacích motorov hovorí SaS, hraničí až s konšpiráciami.

Podrobnejšie sa tomu venuje prvá správa tohto vydania Zeleného newsfiltra, ktorý má dokopy 1700 slov a prečítate ho za 8 minút. K dispozícii je aj ako podcast pre predplatiteľov. Nájdete ho v aplikácii Denníka N alebo na webe v hornej časti newsfiltra.


1. Kto vymyslel, že spaľovacie motory musia skončiť v roku 2035, a čo chce SaS dosiahnuť listom prezidentke

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Automobilový priemysel

  Budúcnosť automobilov

  Doprava

  Klimatická kríza

  Ochrana prírody

  Príroda

  Richard Sulík

  SaS

  Zelený newsfilter

  Ekonomika, Slovensko

  Teraz najčítanejšie