Denník N

Ekonomický newsfilter: Ceny bývania klesli už druhý štvrťrok po sebe, zlacnenie potiahla Bratislava

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

pokles cien nehnuteľností pokračoval aj v prvom štvrťroku, nevyhol sa mu žiaden zo slovenských regiónov vrátane Bratislavy a v porovnaní s predošlým kvartálom zlacneli byty aj domy.

Ceny bývania podľa Národnej banky Slovenska vyvrcholili v júli a odvtedy klesli o 7 percent. Aj keď to znie desivo, nehnuteľnosti sú stále o necelé 2 percenta drahšie ako pred rokom, zatiaľ čo počas veľkej finančnej krízy v roku 2009 boli v 14-percentnom medziročnom mínuse.

Ekonomický newsfilter na stredu má 1200 slov, prečítate ho za päť a pol minúty. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Ceny nehnuteľností klesli už druhý štvrťrok po sebe 

Vysoké úrokové sadzby a dvojciferná inflácia sa podpísali pod ďalšie zlacnenie bývania. Ponukové ceny nehnuteľností v prvom štvrťroku medzikvartálne klesli o 3,9 percenta, čím prehĺbili 2-percentný pokles z posledných troch mesiacov minulého roka.

Medziročne ceny ešte stále rástli, ale už len o 1,8 percenta, čo je najpomalšie od roku

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie