Denník N

Železničiari podpísali veľký kontrakt, diaľničiari sa pred nástupom novej vlády blížia k zmluve na dokončenie obchvatu Prešova

Dokončená časť obchvatu Prešova na diaľnici D1. V lete má byť hotový nadväzujúci úsek rýchlocesty R4 a jej ďalšiu časť si ide NDS objednať. Foto - TASR
Dokončená časť obchvatu Prešova na diaľnici D1. V lete má byť hotový nadväzujúci úsek rýchlocesty R4 a jej ďalšiu časť si ide NDS objednať. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Elektrifikácia trate od Bánoviec nad Ondavou po Humenné za 216 miliónov umožní nasadiť už od Košíc elektrické vlaky a zrýchliť cestovanie.
  • Podľa vládnych analytikov sa takáto investícia vyplatí, no mohla byť lacnejšia.
  • Za víťaza súťaže na druhú etapu severného obchvatu Prešova diaľničiari označili združenie Eurovia – SMS – Váhostav – TuCon.

Krátko pred nástupom novej úradníckej vlády sa hýbu niektoré veľké tendre na ministerstve dopravy.

Železničiari objednali elektrifikáciu trate od Bánoviec nad Ondavou do Humenného za 216 miliónov eur.

Diaľničiari zasa označili za víťaza súťaže o stavbu druhej etapy severného obchvatu Prešova konzorcium Eurovie s cenou 338 miliónov eur.

Nový železničný kontrakt je dobrá správa preto, že na trase musia jazdiť motorové vlaky už od Košíc, aj keď úsek po Bánovce nad Ondavou už elektrifikovaný je. Po novom by tak mohli premávať po trati elektrické vlaky po celej 97-kilometrovej trati.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Diaľnice a cesty

Železnice

Ekonomika

Teraz najčítanejšie