Denník N

Ekonomický newsfilter: Ódorova vláda preberá Slovensko v stave, keď nikto nechce stavať nemocnicu za stovky miliónov

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

Včera sa úradu ujal nový premiér Ľudovít Ódor, od ktorého sa čaká, že do riadenia štátu vráti profesionalitu a pokoj.

Technokrat bez politickej príslušnosti, ktorý bol do nedele viceguvernérom centrálnej banky, predstavil aj tri krátkodobé a tri dlhodobé priority dočasného kabinetu. Tými prvými sú riadny chod štátu bez škandálov, príprava zodpovedného rozpočtu a proeurópska zahraničná politika, ktorá podľa ministra zahraničných vecí znamená pokračovanie podpory Ukrajiny.

Kľúčovou dlhodobou prioritou je udržanie a prilákanie talentovaných ľudí. Okrem toho chce úradnícka vláda zaviesť profesionálne riadenie eurofondov a sústrediť sa na pomoc slabším.

O stave, v akom Slovensko preberá, dobre vypovedá čerstvá správa o neúspešnom tendri na výstavbu novej Univerzitnej nemocnice v Martine, projektu za 330 miliónov z plánu obnovy. Nikto sa doň neprihlásil.

Dnes má Ekonomický newsfilter 1100 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil ho Radoslav Tomek.


1. Slovensko má zrejme vrchol inflácie už za sebou

Aprílové štatistiky o spotrebiteľských cenách zvyšujú šancu, že inflácia na Slovensku už dosiahla svoj vrchol.

Jej medziročná miera sa v apríli znížila o celý percentný bod na 13,8 percenta. V porovnaní s predošlým mesiacom ceny vzrástli o

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Nemocnica Rázsochy

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie