Denník N

Graf dňa: Európske akcie predbiehajú americké, môže za to zvládnutie energetickej krízy aj menej technologických firiem

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Nemecký akciový index DAX dosiahol nové historické maximum, americké akcie voči rekordom stále strácajú.
  • Európskemu trhu pomáha väčšia diverzifikácia, má menej rastových technologických akcií, ktorým ubližujú vysoké úrokové sadzby.

Akcie po minuloročnom prepade v tomto roku rastú, oživenie v Európe je však omnoho silnejšie ako na druhej strane Atlantiku. Dôvodom je aj skutočnosť, že na starom kontinente pôsobí omnoho menej veľkých technologických firiem, ktorým sa darí menej ako počas pandémie. Najziskovejšou akciou je tam tento rok výrobca luxusnej módy a drahého šampanského.

Zatiaľ čo nemecký akciový index DAX v piatok vystúpil na nový rekord viac ako 16 275 bodov, index amerických akcií S&P 500 sa pohyboval zhruba 12 percent pod

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Investovanie a úvery

Ekonomika

Teraz najčítanejšie