Denník N

Ekonomický newsfilter: Premiér Ódor dostal pod nohy prvé skúšobné polienko. Matovič pri ňom hneď prikúril

Premiér a jeho ministri. Foto N - Tomáš Benedikovič
Premiér a jeho ministri. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

vláda včera na svojom druhom riadnom zasadaní vymenila ďalších štátnych tajomníkov, viacerých šéfov ministerských úradov, no prípravu na zmysluplné vládnutie jej hneď zahorúca okoreňujú členovia bývalej koalície.

Nielen vláda, celé Slovensko by pritom potrebovalo skôr pokoj a sústredenie sa na riešenie skutočných problémov. Situácia zďaleka nie je bez rizík, naznačujú to napríklad aj včerajšie informácie o zhoršenej podnikateľskej nálade u našich kľúčových obchodných partnerov v Nemeckuv Česku. Aj európske akcie včera zažili najhorší deň za dva mesiace, neistotu podporuje nejasná situácia okolo amerického dlhového stropu.

Za dobrú správu dňa tak môžeme označiť len uviaznutie návrhu na zákaz nedeľného predaja. Parlament ho už zrejme do volieb nestihne schváliť.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1330 slov, venujte mu 5 a pol minúty. Pripravili Oliver Brunovský a Marianna Onuferová.


1. Krajniak a Matovič chcú odrazu vidieť, ako by vyzeral vyrovnaný rozpočet 

Exminister práce Milan Krajniak (Sme rodina) predvčerom navrhol, aby úradnícka vláda predložila do parlamentu návrh rozpočtu už do konca augusta. O návrhu uznesenia sa má hlasovať dnes podvečer.

Krajniak pritom

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  • Ekonomický newsfilter: Medzi ekonomickými odborníkmi možnej koalície sú najmä bývalí ministri zaťažení kauzami

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie