Denník N

Ekonomický newsfilter: Úradnícka vláda si zložila ružové okuliare a škrtla nemocnicu Rázsochy z plánu obnovy

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

bol to dobrý plán, ale nie všetko sa podarí podľa plánu, povedal expremiér a večný optimista Eduard Heger na margo piatkového rozhodnutia úradníckej vlády nefinancovať z plánu obnovy bratislavskú nemocnicu Rázsochy. Ešte v apríli sľuboval, že všetko sa stihne.

Dobrý úmysel však nestačí, keď sú peniaze zadarmo spojené aj s prísnymi lehotami, dokedy ich treba vyčerpať. Úradnícka vláda preto urobila to, čo sa od nej čakalo. Škrtla projekty, ktoré sa stihnúť nedajú (okrem Rázsoch aj nemocnicu v Martine) a začala preteky s časom, aby európske peniaze presunula do nemocníc, ktoré majú najväčšiu šancu ich včas využiť.

Prvý Ekonomický newsfilter týždňa má 1200 slov, prečítate ho za 5 a pol minúty. Pripravil ho Radoslav Tomek.


1. Nemocnica Rázsochy z plánu obnovy nebude, otázny je aj Martin

Technokratická vláda Ľudovíta Ódora nie je závislá od politiky a predvolebných sľubov, a preto môže bez emócií hovoriť, ako sa veci naozaj majú. Prvé vytriezvenie sa týka schopnosti Slovenska využiť miliardy, ktoré dostáva od Európskej únie.

V piatok sa rozhodlo, že z plánu obnovy sa vôbec nebude stavať bratislavská nemocnica Rázsochy a nemocnica v Martine sa z neho postaví prinajlepšom v štádiu hrubej stavby. Oba projekty mali byť podľa

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Nemocnica Rázsochy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie