Denník N

Konkurzné novinky: Maloobchodník s odevmi si zobral definitívny time-out

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je hlavný analytik spoločnosti FinStat

Ani v máji sa insolvenčné štatistiky neodchýlili od stabilného jarného priemeru. Súdy povolili reštrukturalizáciu dvom menším spoločnostiam, ktoré zamestnávajú dovedna deväť ľudí. Do konkurzu poslali 26 úpadcov. Až polovica z nich skrachuje v tzv. malom konkurze. Zvyčajne sa podiel malých dlžníkov pohybuje okolo tretiny.

Mestský súd v Prahe vlani v máji povolil reorganizáciu spoločnosti Great United Trading, ktorá v Českej republike predávala odevy značiek Timeout, Lee Cooper, KVL (pôvodne Kenvelo) a Only. Podľa českého ekonomického portálu Hrot firma nezvládla dosahy pandémie a veriteľom dlhuje viac ako 600 miliónov korún (25 miliónov eur). Reštrukturalizácia však úspešná nebola a po roku ju insolvenčný sudca premenil na definitívny konkurz.

Rovnaký osud stihol aj jej slovenskú dcéru – maloobchodníka s odevmi Great United Trading Slovakia, ktorý na Slovensku podnikal dve dekády

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Obchod

Ekonomika

Teraz najčítanejšie