Denník N

Apple novými okuliarmi skúša to, čo iní nedokázali: preniesť rozšírenú realitu do bežného života

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Apple Vision Pro. Zdroj – Apple
  • Apple predstavil vlastné okuliare pre virtuálnu a rozšírenú realitu.
  • Je to prvá generácia nového produktu, ktorý ešte nemá dostatok praktických použití.
  • Apple Vision Pro nie je len doplnok, je to samostatný počítač, ktorý bude stáť 3500 dolárov.
  • V závere článku nájdete všetky dôležité novinky z konferencie, ktoré sa netýkajú virtuálneho headsetu.

Od roku 2016, keď Microsoft predstavil HoloLens, sa verejnosť ani investori nedokážu rozhodnúť, či má virtuálna realita zmysel. Teraz, keď sa pozornosť sústreďuje na umelú inteligenciu, prichádza Apple s vlastnou predstavou o budúcnosti. „Ďalšiu veľkú vec“ – okuliare pre rozšírenú realitu Vision Pro – ohlásil šéf firmy Tim Cook v pondelok na každoročnej konferencii vývojárov.

O čo ide? Headset vyzerá ako lyžiarske okuliare, cez ktoré ostatní ľudia vidia vaše oči a aj vy vidíte okolitý svet. Ten je však doplnený o digitálne aplikácie. Môžete napríklad pracovať za stolom a namiesto dvoch monitorov môžete mať pred sebou aj štyri virtuálne. Užívateľ sa na svet pozerá cez dva 4K displeje s veľkosťou poštovej známky, a to bez toho, aby musel nosiť ešte aj dioptrické okuliare. Headset od Applu sa totiž bude dať doplniť o optické vložky nemeckého výrobcu Zeiss, ktoré pomôžu ľuďom s poruchami zraku.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Technológie

Umelá inteligencia

Ekonomika

Teraz najčítanejšie