Denník N

Voľby 2023

Smer
25,51 %
Hlas
17,89 %
PS
10,79 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,69 %
KDH
7,48 %
SNS
6,14 %
Aliancia
6,07 %
Republika
5,48 %
SaS
3,86 %
Sme rodina
2,70 %
Demokrati
2,24 %
ĽSNS
1,06 %
KSS
0,43 %
Piráti
0,42 %
Modrí
0,29 %
Maďarské fórum
0,18 %
Princíp
0,13 %
Srdce
0,11 %
SOS
0,10 %
My Slovensko
0,09 %
Karma
0,06 %
Vlastenecký blok
0,05 %
Spravodlivosť
0,05 %
SHO
0,05 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 0:20
15,43 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Nová dotačná kauza nesiaha Dobytkárovi ani po členky. Polícia všetkých zadržaných prepustila bez obvinení

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Štvrtkové upozornenia viacerých politikov, že agrodotácie sú zasa terčom veľkého rozkrádania ako počas vlád Smeru a SNS, boli predčasné. 
  • Polícia všetkých zadržaných pracovníkov agrorezortu v novej kauze Tajomník prepustila bez obvinenia a majú aj plnú podporu ministra pôdohospodárstva.
  • Farmári sa obávajú, že záujem pracovať pre štát po takýchto kauzách stratí veľa schopných odborníkov.
  • Prípad stojí na podaniach bývalej vedúcej protikorupčnej jednotky Pôdohospodárskej platobnej agentúry, ktorá sa s jej šéfom dostala do sporu už vlani v lete. 

Keď vo štvrtok v akcii Tajomník polícia prvýkrát zadržala ľudí zo súčasného vedenia agrorezortu, kauzy sa hneď chytili niektorí politici. Rozbehlo sa hľadanie, kto môže za to, že rozkrádanie poľnohospodárskych dotácií pokračuje aj po konci vlády Smeru a Slovenskej národnej strany. Prípad sa však zdá menej závažný ako kauza Dobytkár z predošlých čias, keďže všetci zadržaní boli prepustení bez vznesenia obvinenia.

SaS za pokračovanie rozkrádania začala viniť OĽaNO, keďže zadržaný šéf Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jozef Kiss prišiel na agrorezort v čase, keď ho viedli ľudia nominovaní týmto hnutím. OĽaNO sa zasa snažilo odkláňať kauzu na Progresívne Slovensko, z ktorého vzišiel ďalší zadržaný – poradca posledných troch ministrov pôdohospodárstva Martin Ondráš.

Oboch po vypočutí prepustili a spolu s nimi aj ďalšie tri zadržané osoby. Na porovnanie, v kauze Dobytkár z čias, keď mala ministerstvo pôdohospodárstva v rukách SNS a Smer, za systémové vyžadovanie úplatkov v celkovej hodnote desiatok miliónov eur skončili v dlhotrvajúcich vyšetrovacích väzbách a dodnes chodia po súdoch viacerí ľudia blízki týmto dvom stranám.

V kauze Tajomník bola zadržaná a prepustená ešte generálna riaditeľka služobného úradu ministerstva Zuzana Nouzovská, ktorá bola na ministerstve už aj za éry bývalej ministerky za SNS Gabriely Matečnej. Rovnako aj riaditeľ jedného z odborov na ministerstve Vincent Danko, ktorý za rezort auditoval agentúru. Spolu s ním aj Peter Majtán, ktorý v parlamentných voľbách v roku 2020 kandidoval za OĽaNO a neskôr bol poradcom bývalého ministra Eduarda Hegera.

Aj keď polícia nikoho neobvinila, vo vyšetrovaní pokračuje. „V prípade doposiaľ nebolo vznesené obvinenie, naďalej však pokračujú potrebné procesné úkony, preto v tejto chvíli nie je možné poskytnúť žiadne podrobnejšie informácie,“ uviedla pre Denník E hovorkyňa Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Kissov právny zástupca Marek Para informoval, že podozrenia polície voči jeho klientovi sú údajne založené na

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ anton julény je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Dnes na dennike.sk

Agro

Kauza Dobytkár

Ekonomika

Teraz najčítanejšie