Denník N

Graf dňa: Slovensko je najrovnostárskejšou krajinou v EÚ

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Príjmová nerovnosť na Slovensku je v porovnaní s eurozónou len polovičná.
  • Percentuálne najviac rástli príjmy tým domácnostiam, ktoré ich mali najnižšie, náskok je však podľa UniCredit Bank len zdanlivý.

Slovensko sa stalo najrovnostárskejšou krajinou v Európskej únii, na prvom mieste rebríčka vystriedalo Česko. Aj keď sa rozdiely v príjmoch zmiernili, štát by sa mal vzdať plošnej pomoci s infláciou a cieliť ju na nízkopríjmové skupiny, hovorí UniCredit Bank.

Pätine slovenských rodín s najvyššími príjmami pribudlo v minulom roku do rozpočtu 4,2-krát viac ako rovnako veľkej skupine s najmenšími príjmami, ukazuje Graf dňa z analýzy UniCredit Bank, ktorá vychádza z údajov Eurostatu. Najväčšie príjmové rozdiely boli v Írsku, vo Švédsku a Francúzsku, zatiaľ čo mnohí východoeurópski členovia Únie vrátane

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Platy

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie