Denník N

Ako to číta Ivan Mikloš: Putin je slabý, Rusi apatickí a ruské impérium sa posúva k rozvratu

Silovik. Ilustrácia N - Shooty
Silovik. Ilustrácia N – Shooty

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je bývalý minister financií 

Prigožinovu vzburu sledoval celý svet s otvorenými ústami. Ani najväčší znalci skorumpovaného a nefunkčného kremeľského režimu si nevedeli predstaviť takú mieru bezradnosti a nemohúcnosti, akú predviedol Putin a jeho silové zložky voči niekoľkým tisícom Prigožinových vzbúrencov. Veľmi výstižne situáciu z 24. júna charakterizovalo facebookové memečko, podľa ktorého si do roku 2022 svet myslel, že Rusko má druhú najsilnejšiu armádu na svete, po napadnutí Ukrajiny sa ukázalo, že má druhú najsilnejšiu na Ukrajine, a v deň Prigožinovej vzbury sa ukázalo, že Rusko má druhú najsilnejšiu armádu v Rusku.

Ako zvyčajne, brilantnú analýzu poučení z Prigožinovej vzbury priniesol Timothy Snyder. Na tomto mieste pripomeniem len to najdôležitejšie z nich – ukázalo sa, že Putin nie je populárny.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

    Ako to číta Ivan Mikloš

    Bývalý minister financií Ivan Mikloš pre Denník E pravidelne komentuje svetovú ekonomickú debatu a jej dopady na Slovensko.

    Ekonomika, Komentáre

    Teraz najčítanejšie