Denník N

Graf dňa: Nová kryptoburza prebrala prvky klasických trhov a nakopla raketový rast malej meny

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Mena, ktorá sa odštiepila od bitcoinu, koncom júna stúpla na cene; pomohlo jej, že je jasné, ako ju vníma regulátor.
  • Bitcoin cash sa vďaka tomu dostal na novú burzu, ktorej veľkí investori dôverujú, lebo sa podobá na klasické finančné trhy.

Doteraz nevýrazná kryptomena bitcoin cash zažila koncom júna najväčší nárast hodnoty za posledný rok. Záujem o ňu stúpol, pretože na trh prišla nová burza, ktorá na investorov pôsobí dôveryhodne, a malá kryptomena patrí medzi zopár položiek, ktoré burza ponúka.

Nová burza EDX Markets otvorila svoje služby 20. júna. Investorov prilákala na to, že sa podobá klasickým finančným trhom a rešpektuje Americký úrad pre cenné papiere (SEC), ktorý v posledných mesiacoch žaloval viacero veľkých hráčov na trhu s kryptoaktívami. EDX od začiatku predáva len meny (bitcoin, ethereum, litecoin, bitcoin cash), ktoré SEC nepovažuje za cenné papiere, a je vďaka tomu jasné, ako s nimi majú obchodníci aj burzy zaobchádzať.

EDX je burza určená len pre inštitucionálnych investorov, teda banky, firmy z Wall Street alebo rôzne fondy. Meny bitcoin cash nie je v obehu veľmi veľa, preto keď ju vo väčších množstvách začali nakupovať inštitúcie, jej hodnota

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Kryptomeny

Technológie

Ekonomika

Teraz najčítanejšie