Denník N

Ako platiť na dovolenke v zahraničí? Pozor si dajte na skryté poplatky 

Foto - Jumpstory
Foto – Jumpstory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Na dovolenke plaťte radšej kartou než hotovosťou a najlepšie hodinkami či mobilom, tieto platby sú šifrované.
  • Ak vám terminál či bankomat ponúkne možnosť konverzie meny, odmietnite ju a plaťte miestnou menou, napríklad maďarským forintom či českou korunou.

Ak tento rok pôjdete na dovolenku do Chorvátska, už budete platiť eurom. Nemusíte riešiť výmenu cudzích bankoviek, lacnejšie tam budete platiť kartou aj v prípade, že máte účet v banke účtujúcej špeciálne poplatky za menové konverzie.

Ak skúšate objavovať krásy Albánska, na platenie kartou sa nespoliehajte, z bankomatov, ktorých je v krajine dosť, si radšej vyberte hotovosť, jej využívanie tam stále prevláda.

Opakujeme text so základnými tipmi v oblasti financií, vďaka ktorým sa dovolenkári môžu vyhnúť nepríjemným situáciám. Týkajú sa platenia v zahraničí, výberu zahraničnej hotovosti či cestovného poistenia v najbežnejších turistických destináciách. Pred cestou do menej vyspelej krajiny si overte, či je tam využívanie kariet rozšírené a či je obvyklé používať ich aj na platenie v obchodoch a hoteloch alebo len na výber z bankomatu.

Radšej karta alebo mobil než hotovosť

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Banky a poisťovne

Cestovný ruch

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie