Denník N

Zelený newsfilter: Ako sa naučiť žiť v horúčave aj bez klimatizácie

Ilustrácia - T. G. s Midjourney
Ilustrácia – T. G. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Minulý pondelok až štvrtok boli celosvetovo najteplejšími dňami v zaznamenanej histórii, uviedli vedci z univerzity v americkom Maine.

No ako píše český vedecký novinár Petr Koubský – nemá zmysel pamätať si tieto dátumy, pretože nový rekord „môže padnúť už dnes, zajtra alebo pozajtra…“.

Extrémne letné horúčavy už budú bežné a počas našich životov dokonca častejšie. Vedci najnovšie spočítali, že minulý rok ich vinou len v Európe zomrelo zrejme až 61-tisíc ľudí.

Do tohto Zeleného newsfiltra sme preto vybrali odporúčania, ako sa na vysoké teploty adaptovať, a to aj keď človek nemá vo vrecku pár sto eur na kúpu klimatizácie.

1 500 slov a prečítate ho za 7 minút. K dispozícii je aj ako podcast pre predplatiteľov. Nájdete ho v aplikácii Denníka N alebo na webe v hornej časti newsfiltra.


1. Osem rád, ako žiť, aby ste v lete boli v pohode

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Klimatická kríza

Ochrana prírody

Počasie

Príroda

Zelený newsfilter

Životné prostredie

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie