Denník N

Majitelia bytov na bratislavských Palisádach už riešia tisícové nedoplatky s právnikom

Foto – TASR
Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Náhradu škody budú vymáhať od správcu domu na súde.
  • Od roku 2023 by už mali platiť za plyn regulovanú cenu plynu.

Keď majitelia bytov v dome na bratislavských Palisádach uvideli v máji vyúčtovanie za svoje byty za minulý rok, ostali v šoku. Ich správca, spoločnosť Avion správa, im poslal faktúru s nedoplatkami do 3 500 eur. Tisíc eur mal doplatiť dokonca aj majiteľ malého bytu s rozlohou do 25 štvorcových metrov.

Dom má 31 bytov v dvoch vchodoch a má dve kotolne. Z prvej sa vykuruje pätnásť bytov, z druhej sedem. Zostávajúcich deväť bytov má samostatné kúrenie a ohrev vody. Tie nedoplatky nemali, keďže štát ceny plynu pre domácnosti reguloval.

Z vyúčtovania je zrejmý nárast ceny. Kým predvlani zaplatila kotolňa 9-tisíc eur, vlani to bolo pri po

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Tomáš Čentéš je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Dnes na dennike.sk

    Ekonomika, Slovensko

    Teraz najčítanejšie