Denník N

Ak neletíte do oblasti postihnutej požiarmi, šanca na vrátenie peňazí za dovolenku je nízka, hovorí šéf cestovky

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Do cestovných kancelárií telefonuje viac ľudí než obvykle. Požiare na gréckom Rodose a najnovšie aj na Korfu vzbudzujú obavy aj u tých, ktorí ešte nevycestovali, ale majú tam už kúpený zájazd.

Šéf cestovnej kancelárie Tip travel Juraj Vitko v rozhovore vysvetľuje, čo teraz manažéri cestoviek riešia a na čo má v tejto situácii dovolenkár nárok.

V rozhovore okrem toho hovorí:

  • aké možnosti majú dovolenkári, keď už sú na požiarmi zasiahnutých ostrovoch, a tí, ktorí na ne ešte len majú odletieť;
  • či sa prepadol záujem o dovolenku v Grécku;
  • či zmena klímy mení cestovateľské návyky ľudí zo Slovenska.

Máte dovolenkárov v oblastiach postihnutých požiarmi? 

Máme. Musel sa evakuovať jeden hotel v destinácii Kiotari, v ktorom sme mali klientov. Nebol priamo postihnutý požiarmi, ale v ich dôsledku došlo v hoteli k výpadku dodávky elektriny a vody. Ďalší z našich hotelov neďaleko Lindosu bol preventívne evakuovaný neskôr, klienti sú však už späť a hotel poskytuje služby bez obmedzenia.

Koľko dovolenkárov ste tam mali? 

Niekoľko desiatok spolu s ďalšími cestovými kanceláriami, s ktorými spolupracujeme (TATRATOUR Slovakia, Koala Tours, Seneca tours) a s ktorými spoločne lietame na charterových letoch.

Čo sa dialo s týmito dovolenkármi? 

Boli evakuovaní a začali sme

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Klimatická kríza

Požiare v Stredomorí

Ekonomika, Svet

Teraz najčítanejšie