Denník N

NAKA zasahovala v ŽSR, údajne išlo o nákup spojovacieho materiálu

Ilustračné foto N - Tomáš Benedikovič
Ilustračné foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Národná kriminálna agentúra rozbehla vo štvrtok veľkú akciu.
  • Približne 30 policajtov zasahovalo v sídle ŽSR.
  • Zásah sa podľa informácií Denníka E týkal aj iných firiem.

Národná kriminálna vo štvrtok zasahovala v sídle železničiarov. Príslušníci NAKA podnikli akciu v sídle Železníc SR, teda správcu koľajníc. Zásah sa údajne týkal verejného obstarávania, píše portál noviny.sk, ktorý na akciu upozornil.

Portál noviny.sk takisto uviedol, že 30 policajtov zasahovalo na druhom poschodí budovy ŽSR na Klemensovej ulici a zamerali sa na dokumenty a súbory v počítačoch, ale aj na rôzne spisy.

Noviny.sk píšu, že podľa ich informácií sa prípad týka obstarávania v oblasti tovarov, a to koľají, výhybiek, kamenív atď.

Podľa informácií portálu aktuality.sk sa zásah pravdepodobne týka zákazky ŽSR na spojovací materiál za necelých 8 miliónov eur. Železnice v nej nakupovali najmä skrutky a matice, zadržaný bol členom komisie na vyhodnotenie ponúk, píšu aktuality.sk.

Aj zdroj Denníka E tvrdí, že NAKA sa zaujíma o tender na spojovací materiál. Príslušníci NAKA podľa zdroja Denníka E zasahovali aj v iných firmách

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Železnice

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie