Denník N

Graf dňa: Zisk podnikov s podielom štátu klesol o tretinu, spôsobilo to zdravotníctvo aj energetická kríza

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Najstratovejším štátnym podnikom bola spoločnosť Debitum, ktorá oddlžuje zdravotníctvo, zisk však klesol aj niektorým energetickým firmám.
  • Pokles súhrnného zisku zmiernili dobré výsledky Vodohospodárskej výstavby a plynárenských spoločností.

Firmy, ktoré úplne alebo čiastočne vlastní štát, hospodárili vlani horšie než zvyšok podnikového sektora. Spôsobilo to oddlžovanie zdravotníctva, ale aj horšie výsledky niektorých veľkých energetických firiem, hovorí vládny Inštitút pre stratégie a analýzy (ISA).

Celkový čistý zisk firiem s podielom štátu vlani klesol o 33 percent na 464 miliónov eur, ukazuje Graf dňa z údajov ISA. Analytici inštitútu sčítali výsledky 137 spoločností a pri firmách, ktoré nie sú pod plnou kontrolou štátu, do súčtu

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Graf dňa

Rozpočet a dlh

Ekonomika

Zdroj: Gabrielle Ribeiro, Unsplash

Teraz najčítanejšie

Zdroj: Gabrielle Ribeiro, Unsplash